Strona główna  »  Newsy  »  Kolejna super-hybryda na horyzoncie - tym razem spod znaku AMG
Mercedes SLS AMG Electric Drive

Kolejna super-hybryda na horyzoncie - tym razem spod znaku AMG

19. 01. 2015 // K. Sawicki
Wygląda na to, że trio Ferrari LaFerrari - McLaren P1 - Porsche 918 Spyder niebawem rozrośnie się do kwartetu. W sieci pojawiły się bowiem informacje sugerujące, że ultra-mocną hybrydę szykuje AMG.


Podczas tegorocznych targów NAIAS przedstawicielstwu magazynu Motor Trend udało się zapytać o nowy model samego Tobiasa Moersa, dyrektora zarządzającego AMG. W odpowiedzi Moers stwierdził "chcemy być postrzegani przez społeczeństwo na równi z innymi producentami samochodów sportowych w Niemczech" i dodał, że firma pragnie "dopuścić wyścigową technologię do ruchu publicznymi drogami".

Niestety żadne oficjalne szczegóły na temat możliwej nowości AMG nie zostały ujawnione. Spekulacje wskazują, że auto otrzyma unoszone do góry drzwi oraz napęd o mocy ponad 1000 KM, przy czym około 700 KM powinien dostarczać podwójnie turbodoładowany motor 4.0 V8, a resztę - silniki elektryczne zapożyczone z Mercedesa SLS AMG Electric Drive.

Na ostateczne potwierdzenie wypuszczenia na rynek rywala modeli LaFerrari, P1 oraz 918 Spyder poczekamy zapewne jeszcze kilka lat. Gotowy produkt ujrzymy w takim przypadku prawdopodobnie pod koniec dekady.


Źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick:
Wpisz kod z obrazka:
0
Komentarze do:

Kolejna super-hybryda na horyzoncie - tym razem spod znaku AMG

Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2019 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »