Strona główna  »  Newsy  »  Mitsubishi Lancer Evolution - pożegnalna edycja na horyzoncie
Mitsubishi Lancer Evolution 2015

Mitsubishi Lancer Evolution - pożegnalna edycja na horyzoncie

Kariera Lancera Evolution powoli chyli się ku końcowi. Ale zanim Japończycy wyślą ten kultowy model na emeryturę, zaoferują jego specjalną odmianę.


Pierwsze informacje dotyczące tej wersji pojawiły się w sierpniu, ale były to jedynie spekulacje. Teraz Don Swearingen, wiceprezes północnoamerykańskiego oddziału Mitsubishi, podzielił się kilkoma oficjalnymi danymi na temat modelu.

Wiemy, że pożegnalny Lancer Evolution zostanie zbudowany na bazie wersji GSR, powstanie około 2000 egzemplarzy, a każdy z nich zostanie wyposażony w zmodyfikowane zawieszenie, 5-biegową skrzynię manualną oraz - co bardzo ważne - wzmocniony motor.

4-cylindrowa, 2-litrowa jednostka napędowa będzie oferować więcej niż 291 KM i 406 Nm, które charakteryzują Evo z rocznika modelowego 2015. Niewykluczone, że parametrami mocy i momentu obrotowego auto uplasuje się pomiędzy standardowym modelem a odmianą FQ-440 MR, która miała 440 KM i 558 Nm.

Specjalna edycja sportowego Mitsubishi będzie oferowana pod przydomkiem Special Action Model, a sam Lancer Evolution niestety nie doczeka się następcy. Jak stwierdził Swearingen, na Evo przyszedł już czas.


Źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick:
Wpisz kod z obrazka:
0
Komentarze do:

Mitsubishi Lancer Evolution - pożegnalna edycja na horyzoncie

Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2019 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »