Strona główna  »  Newsy  »  Szalone Porsche Carrera GT Kubatech
Porsche Carrera GT Kubatech

Szalone Porsche Carrera GT Kubatech

30. 10. 2010 // M. Grygier
Porsche Carrera GT to prawdopodobnie najlepsze Porsche jakie kiedykolwiek opuściło bramy fabryki. Dlatego jego stuningowanie to bardzo trudna robota!

Owszem, 911-ka jest najlepiej sprzedającym się i najbardziej klasycznym modelem w historii marki. Legendarne, znane przez wszystkich i pożądane przez każdego. Jednak największe uznanie należy się takim modelom jak 959, czy właśnie Carrera GT - które jest najszybszym i najbardziej fascynującym Porsche jakie powstało!


Danny Kubasik, właściciel zakładu tuningowego Kubatech podjął się ostatnio modernizacji tego modelu. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami. Auto to już dawno opuściło salony dealerskie, gdyż produkcja zakończyła się w 2006 roku! Jednak te egzemplarze, które pozostały na rynku wtórnym w dalszym ciągu zachwycają, a niektórzy ich właściciele decydują się na modernizację. 

Seryjnie pod maską mieści się widlasty silnik o pojemności 5,7 litra oraz 10 cylindrach. Moc wynosi 612 KM przy 8000 tysiącach obrotów na minutę. Z kolei maksymalny moment obrotowy to 590 Nm uzyskiwanych przy 5750 obr./min. Dzięki masie własnej na poziomie 1350 kg auto było w stanie przyspieszyć do pierwszej setki w czasie 3,9 sekundy i pomknąć maksymalnie z prędkością 324 km/h. Nieźle, przyznacie. 

Jednak dla Kubasika takie osiągi nie były wystarczające. Postanowił więc nieco podnieść moc Carrery GT. Zmian stylistycznych jest niewiele, ale za to pod maskę trafiło dodatkowe 48 KM. Efekt końcowy to 660 KM i maksymalny moment obrotowy 642 Nm. Zabieg polegał na modyfikacji ECU oraz zmianę układu wydechowego. Moc na tylne koła dostarczana jest przez 6-biegową skrzynię manualną. Prędkość maksymalna wzrosła do 343 km/h. Reszta osiągów nie została podana.

Przeróbka kosztuje nieco ponad 10 000 euro. Jak na Carrerę GT to stosunkowo niewiele.
Źródło: Własne

Dodaj komentarz

Nick:
Wpisz kod z obrazka:
0
Komentarze do:

Szalone Porsche Carrera GT Kubatech

Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2019 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »