Strona główna  »  Newsy  »  Ferrari F60America - otwarta F12 Berlinetta na amerykański jubileusz
Ferrari F60America

Ferrari F60America - otwarta F12 Berlinetta na amerykański jubileusz

Z okazji 60-lecia obecności na rynku północnoamerykańskim Ferrari postanowiło zaprojektować nowy, specjalny supersamochód. Oto on.


Choć nazwa F60America mówi niewiele, kryje się pod nią dobrze znany model F12 Berlinetta, z którego pozbyto się dachu. W tylnej partii nadwozia znalazły się ponadto dwa pałąki bezpieczeństwa, które wykonano z włókna węglowego i wykończono od strony kabiny skórą.

Ferrari F60America Ferrari F60America
Ciekawostką jest malowanie nowego Ferrari - z zewnątrz zastosowano barwy North American Racing Team, czyli zespołu wyścigowego, który niegdyś reprezentował Ferrari w USA. W kolorystyce wnętrza połączono natomiast w oryginalny sposób czerń i czerwień, a dodatkowo zastosowano wstawki z amerykańską flagą.

Ferrari F60America
Podobnie jak F12 Berlinetta, model F60America został wyposażony w 6,3-litrowe wolnossące V12. Silnik oferuje 740 KM mocy i 690 Nm momentu obrotowego, a przekazywaniem jego momentu napędowego na tylne koła zajmuje się 2-sprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia. Auto przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy.

Nowe Ferrari zostanie wyprodukowane w liczbie jedynie 10 sztuk, a wszystkie znalazły już swoich właścicieli. Cena jednego egzemplarza została ustalona na 3.200.000 $.
Źródło: worldcarfans
Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2023 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »