Strona główna  »  Newsy  »  Ferrari Sergio - produkcyjna wersja wyjątkowego prototypu Pininfariny
Ferrari Sergio

Ferrari Sergio - produkcyjna wersja wyjątkowego prototypu Pininfariny

06. 12. 2014 // K. Sawicki
Dopiero co zobaczyliśmy torową odmianę LaFerrari, w postaci modelu FXX K, a z Maranello już dotarły do nas wieści o kolejnej nowości spod znaku wściekłego rumaka.


Zobacz także: Ferrari - filmiki video »
 

Choć to zupełnie nowe Ferrari, Sergio w dużej mierze przypomina prototyp o tej samej nazwie. Podobnie jak koncept, ma czarne panele nadwoziowe, charakterystyczny pałąk bezpieczeństwa, unikalną pokrywę silnika, wyraźnie zaakcentowane końcówki układu wydechowego i specjalne felgi.

Ferrari Sergio Ferrari Sergio
Wnętrze włoskiego bolidu zdradza swoje powiązania z Ferrari 458 Spider, cechuje się jednak nową spłaszczoną u dołu kierownicą, unikatowymi emblematami, ozdobnikami z włókna węglowego oraz charakterystyczną tapicerką. Tę ostatnią wykonano ze skóry i alcantary, a dodatkowo uzupełniono kontrastowymi szwami.

Ferrari Sergio Ferrari Sergio
Włoski producent nie opublikował niestety szczegółowej specyfikacji technicznej dotyczącej Sergio, ale zdradził kilka najważniejszych danych. Dzięki nim wiemy, że auto napędza 4,5-litrowe V8 o mocy 605 KM, które gwarantuje sprint 0-100 km/h na poziomie 3 sekund.

Nowe Ferrari zostało zaprojektowane, aby oddać hołd postaci Sergio Pininfariny, który odpowiedzialny był za wieloletnią współpracę marki Ferrari i studia designerskiego Pininfarina. Produkcję auta ograniczono do 6 sztuk, z czego każda znalazła już właściciela.
Źródło: worldcarfans
Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2023 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »