Strona główna  »  Newsy  »  Mazda nie jest zainteresowana następcą RX-8
Mazda RX-8

Mazda nie jest zainteresowana następcą RX-8

10. 11. 2014 // K. Sawicki
Choć po sieci krążyły pogłoski o następcy Mazdy RX-8, uzupełnione często o wizualizacje i spekulacje na temat danych technicznych, wiemy już, że japońska marka nie ma w planach przygotowania takiego modelu.


Zobacz także: Mazda - filmiki video »
 

Masamichi Kogai, który w Maździe pełni rolę dyrektora zarządzającego, ujawnił w wywiadzie przeprowadzonym dla Automotive News, że firma nie zamierza inwestować w nowy model z serii RX. "Nie mamy tego rodzaju pojazdu w planach na przyszłość" - stwierdził wyraźnie Kogai.

Mazda RX-8 Mazda RX-8
Powód rezygnacji z rozwoju następcy RX-8 jest prosty - zamiast pochylać się nad modelami niszowymi Mazda chce rozwijać technologię SKYACTIV oraz podstawowe produkty marki. Dyrektor zarządzający japońskiego producenta podkreślił, że jeśli chodzi o popularne klasy aut, oferta Mazdy już teraz jest niemal kompletna.

Mazda RX-8 Mazda RX-8
Z ekonomicznego punktu widzenia Kogai ma rację, ale miłośnicy sportowych produktów Mazdy zauważają, iż bardziej nietypowe auto mogłoby wzmocnić wizerunek firmy, a tym samym pozytywnie wpłynąć na sprzedaż innych modeli.

Mazda RX-8 Mazda RX-8
Mazda RX-8 Mazda RX-8

Źródło: worldcarfans
Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2021 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »