Strona główna  »  Newsy  »  Porsche Cayman GT4 - topowa odmiana niemieckiego coupe ujawniona!
Porsche Cayman GT4

Porsche Cayman GT4 - topowa odmiana niemieckiego coupe ujawniona!

04. 02. 2015 // K. Sawicki
Do tegorocznego autosalonu w Genewie pozostało kilka tygodni. Porsche uznało, że to idealny czas na odsłonięcie jednej z genewskich premier.


Zobacz także: Porsche Cayman - filmiki video »
 

Jest nią Cayman GT4, czyli najbardziej hardcorowa wersja tego sportowego coupe. Samochód wyróżnia się przede wszystkim silnikiem - 6-cylindrowym, 3,8-litrowym bokserem oferującym aż 385 KM mocy. Motor ten połączono z klasyczną skrzynią manualną o 6 przełożeniach.

Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4
Wygląd zewnętrzny GT4 poprawiono, montując agresywnie zaprojektowane zderzaki, zmienione progi boczne, ogromne skrzydło tylne, a także centralne końcówki wydechu o średnicy 30 mm. Wprawne oko dostrzeże ponadto hamulce z Porsche 911 GT3 oraz obniżony prześwit.

We wnętrzu pojawiły się z kolei sportowe fotele, sportowa kierownica i specjalne wykończenie ze skóry i alcantary. Opcjonalnie do kabiny można zamówić fotele wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, a do całego GT4 m.in. pakiet Sport Chrono i karbonowo-ceramiczne hamulce.

Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4
Bardzo interesująca i zachęcająca do kupna jest lektura osiągów nowego Porsche. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, jego prędkość maksymalna to dokładnie 295 km/h, a czas potrzebny na pokonanie północnej pętli Nurburgringu wynosi 7 minut i 40 sekund.

U naszych zachodnich sąsiadów model GT4 jest już dostępny na zamówienie. Niemiecki cennik otwiera kwota 85.779 €.

Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4
Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4
Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4
Porsche Cayman GT4 Porsche Cayman GT4

Źródło: worldcarfans
Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2024 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »