Strona główna  »  Newsy  »  Rolls-Royce Phantom jako... karawan!
Rolls-Royce Phantom Hearse B200

Rolls-Royce Phantom jako... karawan!

21. 03. 2012 // K. Sawicki
Widzieliśmy już wiele luksusowych karawanów, ale tym razem ich twórcy poszli na całość. Stworzyli bowiem pojazd pogrzebowy na bazie Rolls-Royce'a Phantoma!


Zobacz także: Rolls-Royce - filmiki video »
 

Niecodzienną przeróbką brytyjskiej limuzyny zajęła się włoska firma Biemme Special Cars trudniąca się w tworzeniu wyjątkowych samochodów. Oprócz przydomku Hearse B200, zmodyfikowany Phantom otrzymał przedłużony o metr rozstaw osi oraz aż 7 metrowe nadwozie z wysoko umieszczoną partią tylną. W sumie, w aucie znalazło się 600 nowych elementów i ponad 200 metrów spawów.

Przestrzeń za kabiną pasażerską została oczywiście dopasowana do luksusowego wykończenia, jakim cechuje się kabina pasażerska Rollsa. O tym, że mamy do czynienia z karawanem "klasy premium" najlepiej świadczy jednak cena - około 500.000 dolarów. Phantom na ostatnią drogę jest więc propozycją jedynie dla najbogatszych.

Ciekawostką jest fakt, że specjaliści z Biemme Special Cars nie pozbyli się tylnych drzwi otwieranych "pod wiatr" przerabiając standardowego Rolls-Royce'a na wersję Hearse B200.


Źródło: worldcarfans, zdjęcia: worldcarfans, carscoop
Redakcyjne: Kontakt Regulamin Polityka prywatności
© 2021 TopCars.pl Kanały RSS.
Subskrybuj »